Başkanın Özgeçmişi

ÇAMLIYAYLA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL TEPEBAĞLI’NIN ÖZGEÇMİŞİ

 

Adı Soyadı   : İsmail TEPEBAĞLI

Mesleği         : İktisatçı (Emekli Binbaşı)

Eğitim            : Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü

Doğum Yeri : Çamlıyayla

Doğumu       : 1962

Telefon         : 0 533 421 54 74

E-Mail            : İtepebagli@hotmail.com

Facebook     : /itepebagli

Twitter          : /ismailtepebagli

İnstagram     : /ismailtepebagli

Medeni Hali : Evli 2 Çocuklu

Yabancı Dil : İngilizce (Orta seviyede)

 

Kaya TEPEBAĞLI'nın en büyük oğlu olarak 1962 Yılında Çamlıyayla'da doğdu. İlkokulu Çamlıyayla Atatürk İlkokulunda, Ortaokulu Çamlıyayla Kasım Ekenler Orta Okulunda Okudu, Liseyi Tarsus Kasım Ekenler Ticaret Lisesinde

Okudu, 1979 Yılında  Askeri okula gitti.  1980 Yılında Astsubay olarak mezun oldu. Görevde bulunduğu sürede Anadolu Üniversitesi Açıköğretim

Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. 1990 Yılında subay oldu. Askerlik süresi içinde; Kayseri, Artvin, Edirne, İstanbul, Sivas, Erzurum ve Gaziantep’te görev yaptı. 2009 Yılında Kıdemli Binbaşı rütbesindeyken belediye seçimlerine katılmak için emekli oldu.

 

2009 Yerel seçimlerinde MHP’den belediye başkanı seçildi.Akabinde devam eden yıllara Çevre-şehircilik ve temel belediyecilik konularında onlarca seminer ve kurslara katıldı.

2009-2014 ve 2014-2019 yılları arasında belediye başkanlığına 2 dönem devam etmiş ve Milletimizin teveccühüyle de 2019 Yerel seçimlerinde tekrar belediye başkanı seçilmiş, halen belediye başkanlığına devam etmektedir.