ŞEHİDİMİZİN ADI DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ TOPRAKLARDA YAŞAYACAK

Çamlıyayla'da 2017-2018 eğitim/öğretim yılının açılış programı Darıpınarı Şehit Piyade Uzman Çavuş Oğuzhan Sezer Yatılı Bölge Okulunda gerçekleştirildi.

Törene Çamlıyayla Kaymakam V. Abdullah Yüksel, Çamlıyayla Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı’nın İlçe dışında olması sebebiyle Çamlıyayla Belediye Başkanlığı görevine vekalet eden Süleyman Şimşek, Şehit Piyade Uzman Çavuş Oğuzhan Sezer’in Babası Ahmet Sezer, Daire Amirleri ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tören öncesinde yapılan açıklamada; geçtiğimiz aylarda Şehadet mertebesine ulaşan DArıpınarı Mahallesi sakinlerinden Şehit Piyade Uzman Çavuş Oğuzhan Sezer’in adının yaşatılması için Darıpınarı Yatılı Bölge Okuluna adının verilmesinin kararlaştırıldığı ve gerekli müraacatların yapıldığı dile getirildi. Yapılan müraacatın olumlu sonuçlanmasının ardından okulun adı Darıpınarı Şehit Piyade Uzman Çavuş Oğuzhan Sezer Yatılı Bölge Okulu olarak değiştirildiği açıklandı. Yapılan bu düzenleme törene katılanlar tarafından alkışlarla desteklendi.

Törende açılış konuşmaları öğrencilerin okuduğu şiirler, tiyatro gösterisi ve halk oyunları yer aldı. Tören sonrasında Çamlıyayla Kaymakam V. Abdullah Yüksel, Çamlıyayla Belediye Başkan V. Süleyman Şimşek ve Daire Amirleri 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı öncesi Darıpınarı Şehit Piyade Uzman Çavuş Oğuzhan Sezer Yatılı Bölge Okulu Pansiyonunda yapılan düzenlemeleri yerinde incelediler.