SEBİL MAHALLESİ’NİN DOMATES FİDELERİ DAĞITILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Tarımsal Destekleme Projesi kapsamında Sebil Mahallesine domates fidesi dağıtıldı.

Sebil Mahallesi Belediye Ek Hizmet Binası önünde yapılan dağıtıma Çamlıyayla Kaymakam V. Abdullah Yüksel, Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, Belediye Meclis Üyemiz ve aynı zamanda Çamlıyayla Sebil Sulama Kooperatifi Başkanı Osman Yasin, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Sebil Tarım Kredi Kooperatifi yetkilileri, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri Muhtarlar ve Sebil Mahallesi sakinleri katıldı.

Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı törende yaptığı konuşmada; “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a bizlere verdiği destekten ötürü teşekkür ediyoruz. Yöre halkımızın ihtiyaçlarını göz ardı etmeden gerek sulama suyu desteği olsun, gerek damızlık hayvan desteği olsun ve gerekse de bugün burada dağıtımını gerçekleştireceğimiz fide desteği ile sizlerin refah seviyesini yükseltmek için ellerinden geleni esirgemiyor. Umarım yapılan bu desteklemeler amacına ulaşır ve siz değerli üreticilerimiz bol verimli bir sezon geçirirsiniz.” dedi.

Yapılan törenin ardından gerçekleştirilen fide dağıtımında İlçe geneline toplamda 260 bin kök fide dağıtımı yapıldı.

Tören öncesinde üreticileri Belediye Ek Hizmet Binası toplantı salonunda yetiştiricilikte dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verildi.