Ramazan ayının girişi sebebiyle yayınlanan kutlama mesajı

Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı’dan Ramazan Ayı kutlama mesajı

Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı Ramazan ayı sebebiyle sundukları kutlama mesajında şunları dile getirdiler.

Sözlerime Başlarken özlemini çektiğimiz o mübarek günlere kavuşmanın sevinciyle 11 ayın Sultanına hoş geldin ya Şehri Ramazan diyorum.

Sevgili hemşerilerim arifesinde bulunduğumuz mübarek günlerde toplum hayatımızda huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşanmasını diliyor milletçe sahip olduğumuz dostluk, kardeşlik, sosyal dayanışma ve yardımlaşma gibi ulvi duyguların özveriyle korunduğu 11 Ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in bütün İslam âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.

Halkımızı birbirine bağlayan af, mağfiret ve bereket saçan müstesna bir ay olma özelliğini taşıyan Ramazan ayına tüm İslam alemi olarak kavuşmuş bulunmaktayız. Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurduğu üzere ‘’ Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur’’ . Bu vesile ile haset fitne ve düşmanlığın dünyamız üzerinden çekilip gitmesini yerini kardeşlik barış ve huzura bırakmasını dilerim. Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluştur diye müjdelenen Mübarek Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu sizlerle paylaşarak İbadetlerinizin ve dualarınızın kabulünü alemlerin Rabbi olan Allah’tan niyaz ediyorum.

Bilindiği üzere geride bıraktığımız mahalli idareler seçimleri ile aziz milletimizin bizlere takdir buyurduğu başkanlık görevinin 3. dönemine girmiş bulunmaktayız. Bu dönemde de her yıl ilçemiz genelinde yaptığımız gibi yine bütün mahallelerimizde iftar programları düzenleyerek milletimiz ile hemhal olma gayretinde olacağız. Düzenlediğimiz iftar programları ilçemiz geçmiş zamanlarda olduğu gibi yine vatandaşlarımızın bir araya geldiği kaynaştığı aynı ekmeği ve aşı huşu içinde paylaştığı anlar olacaktır. Bu vesile ile kıymetli hemşerilerimizi iftar programlarımıza davet eder aynı sofrada aynı duada buluşmayı arzu ettiğimizi iletmek isterim.

Değerli hemşerilerim tekraren Ramazan ayınızı kutlar Hepinizi sevgi saygı ve muhabbetle selamlarım dedi.