GÜÇLÜ BİLEKLER GÜÇLÜ NESİLLER BİLEK GÜREŞİ MÜSABAKALARI BAŞLADI

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Haftası münasebetiyle Bilek Güreşi İl Müsabakaları İlçemizde gerçekleştiriliyor.

İki gün sürecek müsabakaların ilki bugün yapılan 18 yaş altı gençlerin katılımıyla Atatürk Ortaokulu kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

Protokol Üyelerinin de katıldığı müsabakalar Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Müsabakalar öncesinde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı; "Ata sporumuz olan Bilek Güreşi Şampiyonasına ev sahipliği yapmanın onurunu ve sevincini yaşıyoruz. Bugün burada Şampiyon olan sporcular Türkiye Şampiyonasında İlimizi ve İlçemizi temsil edecekler. Orada da dereceye girmeleri durumunda daha üst kademe olan Uluslararası arenada bizlerin gururu olmaya hak kazanacaklar. Umarım bugün burada geleceğin Türkiye ve hatta Dünya Şampiyonların müsabakalarını izleme şansını yakalamış oluruz. Bizlere bu gururu yaşatacağınızdan endişemiz olmadığını vurgulayarak tüm sporculara başarılar diliyorum" dedi.

Müsabakalar öncesinde Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı İlçe Milli Eğitim Müdür V. İslam Sarı ile mücadele gerçekleştirdiler. Mücadele de kazanan dostluk oldu.

Kıran kırana geçen mücadeleler sonucunda adını finale yazdıran sporcular madalya ve katılım belgesi almaya hak kazandı.

18 yaş üstü sporcuların müsabakaları 12 Mayıs Cumartesi günü Belediyemiz Hizmet Binası önünde ki alanda gerçekleştirilecek.