BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı Berat Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladılar.

"Dini duygularımızın yoğunlaştığı, sevgi, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruklarda yaşandığı bir Üç Ayları daha idrak etmekteyiz. Bu aylar ki; hatalardan günahlardan, şirkten, isyandan vs. her türlü zararlı alışkanlık ve hareketlerden uzaklaşacağımız birbirimizle kaynaşıp yardımlaşacağımız günlerdir. 
Bu mübarek günler içerisinde bazı özel geceler de Yüce Allah tarafından insanlığa bir kurtuluş müjdesi, bir mükâfat olarak verilmiştir. Kim ki bu geceleri layığı ile idrak ederse mutlak surette mükâfatını alacaktır.

İşte bu gece bu özel gecelerden biri olan İnsanlığın kurtuluşuna vesile olacağına inandığımız Berat Kandilini idrak edeceğiz. 

Bu gece için Peygamber Efendimiz buyurmuşlardır ki; "Allah Teâlâ Hazretleri Şaban ayının yarısında dünya semasına nüzul eder ve Kelb kabilesinin koyunlarının tüyünün adedinden daha çok sayıda günahı, o kadar çok sayıda insanı af ve mağfiret eder." (HADİS). 

İşte böylesine büyük bir müjde ve mükâfatla idrak edeceğimiz bu gecenin tüm Çamlıyayla Halkı ve İslam Âlemine, huzur, barış, kardeşlik, bereket getirmesi dileklerimle kandilinizi kutluyor, Yapacağınız dua ve ibadetlerinizin, reddolunmayacak olan dua ve ibadetler zümresine ilhak olmasını temenni ediyorum.
Selam ve saygılarımla."

İsmail Tepebağlı
Çamlıyayla Belediye Başkanı