BAŞKAN TEPEBAĞLI SAFRAN KONULU TARLA GÜNÜNE KATILDI

Çamlıyayla İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yetiştiriciliğini Ali Köroğlu’nun yaptığı safran tarlasında tarla günü gerçekleştirildi.

Ana dal olarak ilaç ve kimya sanayinde kullanılan ve ağırlığının 400 katı kadar sıvıyı renklendirebilen, yurtdışında kilogramı 10.000 dolardan alıcısı bulunan safran çiçeğinin hasadının başlaması ile Çamlıyayla İlçe Tarım Müdürlüğü tanıtımının yapılması amacıyla tarla günü düzenleyerek Çamlıyayla Kaymakam V. Uğur Ünsal, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve çiftçileri Ali Köroğlu’nun tarlasına davet etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tarla gününde açılış konuşmasını yıllardır safran yetiştiriciliği ile uğraşan Ali Köroğlu yaptı, akabinde söz alan İlçe Tarım Müdürü Ramazan Yıldız ve İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri Safran kullanım alanları ve yetiştiriciliği konusunda bilgiler verdi. Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı’da kısa bir konuşma yaparak pazarlama konusunda sıkıntı yaşayan üreticilerin bu gibi tanıtım etkinlikleri ile seslerini duyurabileceğini ümidettiğini belirterek bu konuda Çamlıyayla Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından davetliler safran tarlasına geçerek safran çiçeğini yerinde inceleme ve toplama fırsatı buldular.

Program sonunda davetlilere üretici Ali Köroğlu tarafından safran çayı ikramında bulunuldu.