5.Geleneksel İğne Oyası Festivali

24 Ağustos cumartesi gunu günün erken saatlerinde kurulan festival standlarında hanımefendilerin sergileri ile başlayan program saat 17:00 da merkez çarşı içerisinde vatandaşlarımız ve değerli protokol üyelerimizin katılımlarıyla hazırlanan ilçe kortej yürüyüşü ile devam etti.
Ilçemiz merkez pazar yerinde düzenlenen programda İlçe kaymakamımız Resul Yıldırım,Milliyetçi hareket partisi Mersin Milletvekilimiz Baki Şimşek, Adalet ve kalkınma partisi Mersin Milletvekilimiz Hacı Özkan, Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı Adalet ve kalkınma partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanları Garnizon Komutanimiz ilçe emniyet amirimiz ilçemiz kamu kurum kuruluşlarımızda görev yapan daire amirlerimiz sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katılım gösterdiler.
Programımız Toroslar Belediyesi Halk oyunlari ekibinin gösterilerinin akabinde protokol konuşmaları ve Olgunlaştırma entütüsünün sunduğu yöresel kıyafetlerin iğne oyası motifleri ile süslendiği defile ile devam etti.
Devaminda Festival programı Mersin Türk Sanat müziği korosu solisti Ali Polattemir ve Ankara Türk Halk müziği korosu sanatçısı Yıldız Çam Özdemir'in verdiği konser ile sona erdi.
Programın hazırlanmasında emeği geçen tüm kurum kuruluş ve çalışanlarına, el emeği göz nuru iğne oyalarını sergileyen hanım efendilere ve katılımları ile alanımızı şereflendiren değerli vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.
6.Geleneksel iğne oyası festivalinde görüşmek dileklerimizle.