19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

ÇAMLIYAYLA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL TEPEBAĞLI 19 MAYIS MESAJI

Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, 100. Yılına eriştiğimiz Atamızın samsına çıkışının yıl dönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın Türk gençliğinin Atatürk’ü anlama ilke ve inkılaplarını yaşatma noktasında en anlamlı bayramlardan biri olduğunu belirterek bu önemli günde tüm gençlerin bayramını kutladığını söyledi.

Başkan Tepebağlı,19 Mayıs 1919 tarihi Türk Milletinin yeniden doğuşunun başlangıcı mahiyetinde olan bir gündür ve bizler için çok büyük bir anlam ifade etmektedir. Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelemize yön verişinin kutlu bir Besmelesidir 19 mayıs ve Aziz Milletimizin esarete karşı direnişini ortaya koyduğu, özünden aldığı güçle topyekün bir varoluş mücadelesi başlattığı bir gündür” dedi.

Başkan Tepebağlı, ‘ Tam 1 asır önce kutlu şahlanışın görkemli geçmişinden feyz alarak, öz benliğinde hürriyet mührünü taşıyan kutsal vatan toprağına sahip çıkma arzusu ile kavrulan yüreklerin ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran Büyük Türk milletinin sonsuza kadar var olma mücadelesini başaracağının hakikat olduğuna inancım tamdır. İşte bu minvalde Ulusal egemenliğimiz şüphesiz ilelebet payidar kalacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle böylesine anlamlı bir günü gençliğimize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın Şehit ve Gazilerini, isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, tüm gençlerimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.’dedi.